Cracked Skin Ointment

Domowe SPA dla stóp

…tarczyca bałkańska, beta-glukan, mocznik, trehaloza, witaminy E,A, keratyna, oleje (sacha inchi, z lnianki siewnej, wiesiołka, awokado, sojowy), masła (mango, shea, kakaowe)…bogactwo kwasów
Omega 3, 6, 9…

Kosmetyki Linii Białej to specjaliści do walki z problemami skóry ciała, dłoni i stóp, przy których nie wystarczy zwykły kosmetyk. Zawierają unikatowe i wyjątkowo skuteczne receptury, które mają zastosowanie w podologii i niektórych schorzeniach skóry.

Ciekawostki:Tarczyca bałkańska od wieków wykorzystywana jest w tradycyjnej medycynie chińskiej. Ten silny antyoksydant łagodzi podrażnienia, stany zapalne i alergiczne. Mocznik to składnik o dużym znaczeniu w podologii, w wysokich stężeniach ma właściwości złuszczające, reguluje proces rogowacenia naskórka i zmiękcza go. W mniejszych stężaniach nawilża i wygładza. Olej sacha inchi – zawiera wyjątkowo duże stężenie nienasyconych kwasów tłuszczowych omega 3, 6, 9. Odbudowuje ochronny płaszcz hydrolipidowy skóry. Beta-glukan stymuluje komórki systemu obronnego skóry (makrofagi), czego rezultatem jest wzmocnienie odporności organizmu. Przyspiesza gojenie ran, regeneruje struktury skóry, łagodzi podrażnienia.

– napełnij miskę do kąpieli stóp ciepłą wodą,

– wsyp Mineralną Sól do Pedicure’u zgodnie z instrukcją na opakowaniu,

– usiądź wygodnie i delikatnie zanurz stopy w przyjemnej ciepłej kąpieli
na 10-15 min,

– wyjmij stopy z kąpieli i delikatnie osusz ręcznikiem,

– nabierz niewielką ilość Luksusowego Peelingu i nanieś na mokre stopy,

– energicznymi ruchami masuj całą powierzchnię grzbietową i podeszwową
stóp (skórę pięt i śródstopie) ok. 5 min,

– zanurz stopę w ciepłej wodzie, spłukując peeling (z drugą stopą postępuj
tak samo),

– miękkim ręcznikiem delikatnie osusz stopy i przestrzenie między palcami,

– tarką do pedicure’u usuń zmiękczone zrogowacenia,

– nałóż Maść na Popękaną i Suchą Skórę w suchych miejscach, szczególnie
w okolicy pięty,

– owiń stopy folią i włóż ciepłe skarpety na 15 min,

– zdejmij folię i usuń nadmiar maści,

– nanieś grubą warstwę Luksusowego Masła na całą powierzchnię stopy
i wmasuj, głaszcząc i rozcierając.

Pamiętaj!

Nie stosuj zabiegu oraz kosmetyków w przypadku większych i bolesnych pęknięć na stopie! W takim przypadku udaj się do lekarza.
W przypadku problemów z suchą skórą pięt oraz zrogowaceniem naskórka stosuj regularnie kosmetyki Linii Białej. Do codziennego stosowania na suchą i podrażnioną skórę ciała zalecamy Luksusowe Masło – dwa razy dziennie lekko wmasuj w przesuszone miejsca. W przypadku bardziej wymagającej skóry użyj Luksusowej Maski. Na pięty zalecamy stosowanie na noc Maści na Popękaną i Suchą Skórę (można założyć bawełniane skarpetki).
W przypadku zniszczonych i osłabionych paznokci na dłoniach czy stopach zalecamy stosowanie dwa razy dziennie Intensywnej Odżywki Keratynowej.