Pielęgnacja stóp diabetyka

Pielęgnacja stóp diabetyka

Codzienną pielęgnację należy rozpocząć od dokładnej obserwacji stóp oraz regularnego delikatnego złuszczania zrogowaciałego naskórka, jednak nie należy używać ostrych narzędzi takich jak  tarki czy pilniki do pięt, aby uniknąć otarć i skaleczeń. Najlepszym rozwiązaniem jest w tym przypadku delikatny peeling kremowy.

Peeling Luksusowy

Luksusowy Peeling do dłoni, stóp i ciała na bazie najwyższej jakości olejów i maseł. Usuwa martwą warstwę naskórka, odżywia i nawilża skórę. Zawiera Niezbędne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe oraz tokoferole. Wygładza i uelastycznia, wspomaga procesy regeneracji skóry.

Czytaj więcej ...

Bardzo ważnym, istotnym elementem pielęgnacji stóp diabetyka jest kąpiel stóp z dodatkiem odpowiedniej dla diabetyka soli.
Kąpiel nie może trwać zbyt długo i nie należy używać do niej soli bez dodatku olejków, aby unikać utraty wody przez skórę. Trzeba pamiętać również o odpowiednim osuszaniu skóry, które powinno być bardzo dokładne (również pomiędzy palcami) wykonane w sposób powolny i delikatny.

Specjalistyczna sól do moczenia stóp. Zawiera 20% mocznika. Działa zmiękczająco i złuszczająco na zrogowaciały naskórek, odciski, modzele i nagniotki. Odżywia skórę. Oczyszcza. Stosować do kąpieli stóp podczas zabiegów pedicure, także leczniczych.

Czytaj więcej ...

Kremy, masła i maski przeznaczone do pielęgnacji stóp powinny zawierać substancje, które pozwolą przede wszystkim nawilżyć i natłuścić stopy, ale również dodatkowo pomogą w złuszczaniu zrogowaciałego naskórka.

Podstawą kremów dla stóp diabetyka powinna być np. parafina ciekła, która zapobiegnie nadmiernej ucieczce wody z naskórka. Bardzo ważnymi składnikami są: mocznik, plersan, witaminy A + E, które nie tylko pielęgnują skórę, ale również przyspieszają regenerację uszkodzonego naskórka.

Cracked Skin Ointment maść jest świetnym preparatem gabinetowej i domowej terapii zrogowaciałej, wysuszonej, szorstkiej i popękanej skóry pięt, łokci, kolan, opuszków palców dłoni i innych części ciała.

Czytaj więcej ...

Należy pamiętać, aby każdą niepokojącą zmianę czy owrzodzenie pokazać swojemu lekarzowi i nigdy nie leczyć takiego stanu na własną rękę.

Uwaga ! Nie można samodzielnie usuwać twardej skóry wokół rany. W tym celu powinniśmy zgłosić się do specjalisty. Stosujemy maść na zdrową skórę stopy. Po umyciu (lub też usunięciu zrogowacenia) skórę stopy wokół rany (ale nigdy na ranę) należy nawilżyć i natłuścić maścią lub kremem.