Nowoczesne metody odmładzania skóry dłoni.

Nowoczesne metody odmładzania skóry dłoni.

Coraz częściej do gabinetów medycyny estetycznej i kosmetologii zgłaszają się pacjenci, którzy są zainteresowani zabiegami odmładzającymi skórę dłoni. Objawy, które świadczą o widocznym starzeniu się skóry dłoni to przede wszystkim zanik mięśni i podskórnej tkanki tłuszczowej. Wówczas dochodzi do uwidocznienia naczyń krwionośnych, kości śródręcza i zmarszczek. Skóra staje się wiotka, cienka i ma nierównomierny koloryt. Pielęgnacja i leczenie takich zmian czasami nie przynosi efektów przy użyciu podstawowych kosmetyków. Jeszcze do niedawna, tak popularne zabiegi jak: mezoterapia, IPL, RF, nie były dostępne. W tej chwili, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pacjentów, opracowano wiele ciekawych i zmodyfikowanych zabiegów odmładzających skórę dłoni. Część z nich wymaga przeprowadzenia zabiegu przez lekarza specjalistę.

Mikrodermabrazja

Jest podstawowym zabiegiem w pielęgnacji skóry dłoni. Umożliwia ona eksfoliację powierzchownych warstw naskórka co powoduje rozjaśnienie przebarwień, oczyszczenie i spłycenie zmarszczek. Złuszczając powierzchowną warstwę naskórka dochodzi również do zwiększenia absorpcji substancji odżywczych używanych w zabiegach modyfikowanych np. zabieg mikrodermabrazji + aplikacja ampułki z serum silnie odżywczym. W niektórych gabinetach specjalistycznych jest ona używana przed zabiegami fotoodmładzania (IPL) dającymi doskonałe efekty liftingujące. Skóra dłoni jest po takim zabiegu skóra jest napięta, wygładzona i rozjaśniona.

Fotoodmładzanie

Fotoodmładzanie (IPL) jest to zabieg wykorzystujący najnowocześniejsze technologie energii świetlnej (intensywne pulsacyjne światło). W dzisiejszych czasach ma ono ogromne zastosowanie w kosmetologii i medycynie estetycznej. IPL używa się w usuwaniu takich dolegliwości jak min. uszkodzone naczynia krwionośne, rumień i przebarwienia skóry. Światło IPL jest skuteczne i bezpieczne ponieważ bezinwazyjnie przenika przez warstwy skóry i jest absorbowane przez hemoglobinę lub melaninę. Fotoodmładzanie pobudza komórki do regeneracji i odbudowy kolagenu i elastyny. Efektem zastosowania IPL jest widoczne poprawienie faktury skóry dłoni. Zwiększa się napięcia skóry i jej elastyczność, dochodzi również do wyraźnego zmniejszenia się przebarwień i zmarszczek. Fotoodmładzanie jest najczęściej łączone z innymi metodami np. mikrodermabrazja, laser frakcyjny CO2.

Laser Frakcyjny CO2

zmarszczek, bruzd oraz zwiększeniu napięcia skóry co daje efekt liftingu. Zastosowanie lasera frakcyjnego CO2 powoduje wytworzenie mikroskopijnych uszkodzeń sięgających skóry właściwej. Miejsca mikro uszkodzeń są otoczone wyspami zdrowej nieuszkodzonej skóry. Komórki zdrowej skóry powodują bardzo szybką odbudowę zniszczonych wysepek, co zapoczątkowuje trwający do 6 miesięcy proces przebudowy całej skóry. StymulacjaBezpośrednio po zabiegu skóra jest zaczerwieniona, obrzęknięta i widoczne są objawy przypominające oparzenie słoneczne zbliżone do oparzenia. Obrzęk ustępuje zwykle w ciągu 48 godzin. Po 4-5 dniach może być widoczne niewielkie złuszczanie. Jest to nowa bezbolesna technologia w walce ze starzeniem skóry. Stosuje się znieczulenie miejscowe.

Lifting wolumetryczny dłoni

Nowy zabieg polegający na przywracaniu utraconej objętości tkanek. Powoduje poprawienie konturów dłoni, gładkość i lepsze napięcie skóry. Zabieg ten ma na celu przywrócenie dawnego wyglądu dłoni. Jest on wskazany dla osób, które utraciły jędrność skóry z widocznym ostro zarysowanym kośćcem dłoni. Zabieg polega na wypełnieniu ubytków za pomocą kwasu hialuronowego. Lifting wolumetryczny jest wykonywany w miejscowym znieczuleniu, w związku z czym jest prawie bezbolesny. Efekt zabiegu utrzymuje się przez około rok. Uzupełnienie objętości dłoni kwasem hialuronowym wpływa też na stan skóry, która staje się nawilżona, elastyczna i ma równomierny koloryt.

Fale radiowe

Fale radiowe (promieniowanie radiowe) są falami elektromagnetycznymi wytwarzanymi przez prąd. Obecnie są szeroko rozpowszechnione w kosmetyce, fizjoterapii i medycynie. Zabiegi polegają na podgrzewaniu w³ókien kolagenowych do temperatury (40-45 stopni Celsjusza), w której kolagen ulega skurczeniu, a następnie napina się, odnawiając swoją strukturę. Fale radiowe wnikając głęboko w skórę właściwą i tkankę podskórną powodują: W pierwszym etapie zabiegu, skrócenie i odnowę struktury włókien kolagenowych, które w procesie starzenia uległy wydłużeniu i poskręcaniu. W kolejnym etapie trwającym do 6 miesięcy od dnia zabiegu, następuje gojenie ran i pobudzenie fibroblastów do produkcji kolagenu czego efektem jest silne odmłodzenie. W ostatecznym efekcie skóra zostaje ściągnięta i zagęszczona, poprawia się jej struktura, zmarszczki ulegają wygładzeniu.

Cosmelan

Oprócz IPL, laserów i innych sprzętów do usuwania stosuje się min. takie preparaty jak Cosmelan. Mechanizm działania tego preparatu jest oparty na wykorzystaniu substancji hamujących tyrozynazę (enzym biorący udział w procesie melanogenezy). Zawiera substancje rozjaśniające min. kwas askorbowy, kojowy, fitowy, arbutynę, palmitynian retinolu. Preparat ma również działanie odmładzające i poprawiające kondycję starzejącej się skóry. Zabiegi z użyciem takich preparatów jak Cosmelan są stosowane przez lekarza.

Peelingi medyczne

W profesjonalnych gabinetach kosmetyczno-dermatologicznych wykonywane są peelingi medyczne. Są zabiegami, które mają na celu usunięcie wierzchniej warstwy naskórka. Skóra staje się jaśniejsza i ma zdrowszy wygląd. Pobudzone są procesy odnowy naskórka. Peelingi są dobierane indywidualnie dla każdego pacjenta zależnie od objawów, wskazań i przeciwwskazań. Najczęściej stosowane do skóry dłoni peelingi to: kwas glikolowy, yellow peel, green peel.

Roll-cit

Ostatnio bardzo popularny odmładzający również skórę dłoni. Wyróżniamy Roll-cit kosmetyczny i medyczny Roll-cit jest to ruchomy wałeczek z bardzo ostrymi, cienkimi, igiełkami, który toczony po skórze powoduje jej nakłuwanie wywołując naturalną indukcję kolagenu. Roll-cit medyczny służy do wykonywania zabiegów profesjonalnych przez lekarzy w klinikach medycznych. Roll-cit kosmetyczny jest przeznaczony dla kosmetyczek i kosmetologów. Różni się od medycznego tym, iż igły są krótsze. Zabieg nie wymaga znieczulenia ogólnego. Nakłucia powodują reakcję w skórze właściwej (uszkodzenia, krwawienia) co powoduje zwiększenie czynności fibroblastów, a przez to produkcje kolagenu i elastyny. Przyrost kolagenu w skórze dłoni powoduje m.in. ujędrnienie wiotkiej skóry, redukcję zmarszczek, pogrubienie cienkiej skóry dłoni. Zaletą tej metody jest to, że może być stosowana na bardzo cienkiej i delikatnej skórze, a poza tym nie ma ryzyka zwiększonej pigmentacji i nie powoduje nadwrażliwości na słońce. Inne zabiegi odmładzające, które są proponowane w gabinetach medycyny estetycznej i gabinetach kosmetologii to m.in. mezoterapia bezigłowa, mezoterapia igłowa. Zazwyczaj w gabinetach są to metody modyfikowane w zależności od kondycji skóry, wskazań i oczekiwań pacjenta. Najważniejszym celem tych zabiegów jest zadowolenie klienta.

Ten wpis został opublikowany w Blog. Tu jest do niego odnośnik.