Chwila ukojenia dla stóp.

Chwila ukojenia dla stóp.

Kiedy myślimy o swoim ciele, mało miejsca poświęcamy nogom, a szczególnie, stopom, które przez większą część roku więzimy w ciasnym, zabudowanym obuwiu, często na niebotycznie wysokim obcasie, który wymusza niefizjologiczne ustawienie stopy. Zdrowe nogi decydują o właściwej postawie całego ciała, dlatego wymagają właściwej opieki. Kiedy bolą nas nogi najczęściej nie zastanawiamy się nad przyczynami tego stanu, zakładając, że ból wynika ze zmęczenia i utrzymywania przez długi czas pozycji stojącej. W rzeczywistości jednak nasze stopy narażone są na wiele niekorzystnych oddziaływań środowiska, dotykają je też różne choroby, które wymagają właściwych metod postępowania. Współczesne standardy zdrowotne i estetyczne wymagają, by poświęcić stopom więcej uwagi i stosować odpowiednio dobrane zabiegi i produkty, które w efekcie przyniosą nie tylko poprawę wyglądu stóp, ale przyczynią się do polepszenia naszego samopoczucia i kondycji oraz pozwolą się nam czuć pięknymi w każdej sytuacji.  Objawami świadczącymi o zaburzeniu krążenia krwi w nogach są uczucie ciężkości, częste obrzęki, bóle nóg i pojawiające się “pajączki” czyli popękane naczynia włosowate. Żyły zaopatrzone są w zastawki które uciskane rytmicznymi skurczami mięśni nóg działają jak pompa tłocząc krew w kierunku przeciwnym sile ciężkości.

Mechanizm ten może ulec zaburzeniu prowadząc do zalegania krwi w żyłach i wzroście ciśnienia krwi w naczyniach powodując ich uszkodzenie a czasami mikrowylewy. Zwiększa się również przepuszczalność naczyń włosowatych dla osocza krwi, co prowadzi do obrzęku. Długotrwałe przebywanie w pozycji siedzącej i stojącej, otyłość, ciąża, obuwie na wysokim obcasie, a także choroby ogólnoustrojowe takie jak: choroby nerek, wysokie ciśnienie, cukrzyca i in. mogą prowadzić do niewydolności naczyń i powstawania żylaków. Aby nie dopuścić do powikłań takich jak stany zapalne, żylaki czy trudności w chodzeniu, najważniejsza jest profilaktyka. Oprócz prowadzenia gimnastyki, dbania o dietę, wygodne obuwie, a czasami leczenie farmakologiczne ważna jest pielęgnacja kończyn dolnych.

Naturalne substancje lecznicze zawarte w kosmetykach wzmacniają ściany naczyń krwionośnych, usprawniają mikrokrążenie i zmniejszają reakcję zapalną towarzyszącą zastojom żylnym wywołującym obrzęk.
Linia Zielona firmy Delawell proponuje wyciągi z liści oliwki europejskiej, która działa nie tylko antyoksydacyjnie i rewitalizująco ale też stymuluje krążenie, przez co zmniejsza obrzęki. Kompleks roślinny LEGACTIF zawierający rutynę, flawonoidy wpływa uszczelniająco i regenerująco na naczynia limfatyczne. Zawartość aloesu, kwasu hialuronowego, maruny nadmorskiej, lanoliny, allantoiny, d-panthenolu i innych substancji pozwala na kompleksową pielęgnację skóry działając kojąco, nawilżająco, ochronnie i leczniczo. Proponowany zabieg Delawell relaksująco-chłodzący dla zmęczonych stóp “Chwila ukojenia” wraz z proponowanym przez firmę masażem przeciwobrzękowym daje ogromną ulgę i poprawia kondycję nóg. Jego zadaniem jest wzmocnienie, uszczelnienie i uelastycznienie naczyń krwionośnych stóp i nóg, poprawa krążenia, likwidacja obrzęków wokół kostek, schłodzenie i nawilżenie skóry oraz redukcja objawów zmęczenia i stresu.

Kosmetyki potrzebne do wykonania zabiegu:

 • Relaxing Soak
 • Intensive Cuticule Remover
 • Vitamin Peeling
 • Relaxing Feet Gel
 • Czas trwania zabiegu: ok. 20-30 min.

Przebieg zabiegu “CHWILA UKOJENIA”

 • Przygotuj miseczkę z letnią wodą.
 • Wlej niewielką ilości Relaxing Soak do miseczki.

 

 

 • Zanurz stopy klientki w wodzie na ok. 10 min.
 • Nanieś na skórki Intensive Cuticule Remover. Po 3- 5 min.
  zmyj żel wodą z mydłem i drewnianym patyczkiem odsuń
  zmiękczone skórki wokół paznokci.

 • Nanieś Vitamin Peeling na wilgotną skórę i wykonaj
  masaż złuszczający i relaksujący. Na zakończenie spłucz peeling.

 • Nanieś Relaxing Feet Gel na oczyszczoną i osuszoną skórę stóp i nóg. Delikatnymi ruchami głaskającymi rozprowadź żel i wykonaj masaż relaksujący lub drenaż limfatyczny. Niewielką ilość żelu pozostaw na skórze do wchłonięcia.

Ten wpis został opublikowany w Blog. Tu jest do niego odnośnik.